Tworzenie kontaktu

Home Topic  Previous Topic  Next Topic  Print this Topic

Tworzenie kontaktu

W celu utworzenie nowego kontaktu, znajdując się na liście kontaktów należy wybrać ikonę "Nowy kontakt" , lub, z menu podręcznego, wybrać opcję "Dodaj" . Aby pobrać dane z serwisu LEX Informator Prawno-Gospodarczy lub GUS'u, wyszukując firmę np. po numerze NIP, należy kliknąć na "Pobierz z LEX IPG lub GUS".

Poza podstawowymi danymi związanymi z nazwą, danymi teleadresowymi i identyfikacyjnymi, jest możliwość określenia spółki matki, czyli nadrzędnego kontaktu, w celu ułatwienia wyszukiwania danych.

Podczas wprowadzania nazwy i numeru KRS kontrahenta, można sprawdzić zgodności tych danych za pośrednictwem internetowej wyszukiwarki podmiotów w Krajowym Rejestrze Sądowym. Służy do tego przycisk .

Wskazanie osoby prowadzącej pozwala na łatwiejsze wyszukanie kontaktu - program umożliwia wyszukiwanie kontaktów i spraw wg osób prowadzących.

Zapewnieniu organizacji wprowadzania i przechowywania dokumentów w formie elektronicznej służy możliwość podania domyślnego katalogu na dysku, gdzie będą składowane dokumenty. Podczas zapisywania dokumentu można jednak wskazać lokalizację inną niż domyślna.

Kontakt może zawierać dane firmy lub osoby fizycznej w zależności od wyboru w polu Typ kontaktu.

Dane dodatkowe

Na osobnej zakładce zebrano dodatkowe dane związane z charakterem prowadzonej działalności przez kontrahenta, również znajduje się tu lista osób kontaktowych, z możliwością wprowadzenia wielu osób wraz z numerami telefonów i adresem email.

Dane finansowe

Dane finansowe dotyczą głównie formy rozliczania z klientem oraz stawek godzinowych pracowników kancelarii. Szerzej na ten temat opisano w rozdziale Dane Finansowe w Sprawach.  Określenie danych finansowych podczas wprowadzania kontaktu ułatwia późniejsze wprowadzanie spraw, wystarczy w sprawie podać formę rozliczania "z firm" i wówczas wszystkie dane finansowe zostaną przepisane bez potrzeby ponownego wprowadzania

W tym miejscu można również określić takie pola jak:

Ryczałt administracyjny-procent automatycznie doliczany do pozycji faktury
Domyślny rabat - procent automatycznie wprowadzany do pozycji faktury (z wyjątkiem kosztów)